» Blog » Garmin

Garmin Fenix 8 recenzia – Tatko je doma

Tagy: Recenzie | Garmin | Inteligentné

Dominik Hok | 27.8.2024 | 13 MIN | 13x komentár

Áno, po dlhom čakaní je to konečne tu a všetci nadšenci inteligentných športových hodiniek lapajú po dychu – Garmin Fenix 8 je tu. Niečo ukradol z radu Epix, niečo z radu Descent a niečo opäť zo sveta čisto inteligentných hodiniek. A dosť možno (dalo by sa povedať, že určite) opäť ukradne aj prvé miesto v rebríčku najlepších inteligentných športových hodiniek. Ale ruku na srdce... Nečakali sme to tak trochu všetci?

Najzaujímavejšie novinky v ôsmej generácii Fenixov:

  • Dva typy displejov – AMOLED a transflektívny LCD (tento sa nabíja aj solárne)
  • možnosť telefonovania, hlasového asistenta a hlasových poznámok
  • väčší displej na modeloch s puzdrom 43 mm a 47 mm
  • úplne nové a svižnejšie používateľské prostredie
  • možnosť potápania do reálnej hĺbky 40 metrov a potápačské funkcie z radu Descent
  • Výdrž batérie až 38 dní (režim inteligentných hodiniek) a až 157 hodín (s aktívnym GPS)

Už samotný dizajn kričí: "Stojíme za tie peniaze!"

Aj keby Fenix 8 dokázal oveľa menej, ako reálne dokáže, stále by bol po ňom obrovský dopyt, pretože povedzme si na rovinu, tieto hodinky vyzerajú skvele...

Zúžila sa luneta, zmizli popisy tlačidiel, zvýraznili sa ikonické predné hrany po obvode displeja, zapracovalo sa na ostrejšom brúsení nožiek a Fenix 8 zrazu dostal síce čistejší, ale oveľa elegantnejší dizajn s trochou hrany.

Fenix 7 bol ikonický svojím farebným rámčekom okolo tlačidla START/STOP, ale Fenix 8 okrem výraznejšieho krytu senzora na pravej strane nič také nemá. Úprimne povedané, vôbec mi to nevadí, pretože vďaka tomu sú hodinky jednoducho elegantné, čo tak trochu odráža ich oveľa väčší zásah do sveta čisto inteligentných hodiniek (ale o tom neskôr).

Puzdro sa tradične uzatvára sendvičovým spôsobom, pričom plastové puzdro je uzavreté kovovou lunetou a dýnkom. Oba komponenty môžu byť buď oceľové, alebo titánové, v závislosti od variantu, ktorý si zaobstaráte.

Remienok je akousi kombináciou remienka z pôvodného modelu Fenix a remienka z modelu Forerunner 965. Je skutočne vyrobený pre vonkajšie použitie (je pomerne tuhý, ale ideálne poddajný), ale má vnútornú vrstvu inej farby rovnako ako spomínaný FR 965.

Garmin Forerunner 965 recenzia – Do mesta pribehol nový kovový šerif
21.9.2023 - Matěj Urbaczka
Garmin Forerunner 965 recenzia – Do mesta pribehol nový kovový šerif

Čo sa týka veľkostí, máme k dispozícii tri - 43, 47 a 51 mm. Okrem toho, že najmenšia verzia narástla o 1 milimeter, všetko zostáva rovnaké. Za zmienku však určite stoja farebné varianty, kde ani Garminu nemohol ujsť trend oranžovej farby v kombinácii so striebornou, ktorý teraz pomerne silno odštartoval Apple so svojím Ultra, potom pokračoval Samsung, potom Xiaomi a teraz Garmin. Ale! Na obranu Garminu musím povedať, že túto kombináciu mali už pri šiestej generácii Fenixov, ktorá vyšla dlho (o 3 roky skôr, čo je vo svete nositeľnej elektroniky večnosť) pred prvou generáciou Apple Watch Ultra.

Určite ešte musím vyzdvihnúť variant na žltom remienku, ktorý opäť mierne evokuje FR 965. Oba varianty budú určite obľúbené, pretože uspokoja užívateľov, ktorí chcú svetlé puzdro. Keď už hovoríme o obľúbenosti, musím spomenúť, že Garmin pripravil pre ôsmu generáciu aj 3 prémiové verzie, takže pre každý priemer puzdra je pripravený jeden prémiový variant.

Najmenší variant dostal ako obvykle béžový remienok so zlatým puzdrom, stredný má strieborné puzdro s titánovým kovom rovnakej farby a najväčší variant má svetlé puzdro so svetlohnedým koženým remienkom.

Keď už hovoríme o remienkoch, Garmin s príchodom modelu Fenix 8 vydal všeobecne veľa zaujímavých remienkov.

Nielen, že Fenix ​​8 dobre vyzerá, ale niečo aj vydrží

Keď chytíte Fenix 8 do ruky, určite nebudete pochybovať o tom, že nebol vyrobený poctivo a cieľom Garminu bolo vyrovnať sa konkurencii aj z hľadiska odolnosti pod vodou.

Minulá generácia bola vhodná na vodné športy a šnorchlovanie, ale teraz môžete Fenix 8 ponoriť až do 40 metrov reálnej hĺbky (rovnako ako napríklad AW Ultra). Nevyrovná sa to síce modelom Descent, ktoré sú certifikované ako potápačské zariadenia, ale to je úplne logické.

Aby sa dosiahla takáto vodotesnosť, museli zapracovať na tlačidlách, ktoré sú teraz odolnejšie voči vode a spoznáte to už pri prvom kliknutí. Sú o niečo tuhšie a takmer vôbec sa neviklajú. Netvrdím, že predtým boli tlačidlá zlé, ale určite cítite, že teraz sú ešte nadýchanejšie.

Okrem toho Fenixy dodržiavajú vojenskú normu odolnosti MIL-STD-810G, čo ich predurčuje k väčšej odolnosti voči vibráciám, pádom atď.

Väčšina variantov ôsmej generácie je navyše vybavená zafírovým sklíčkom, ktoré je takmer odolné proti poškriabaniu, a titánom, ktorý je nielen ľahký, ale aj odolnejší proti oderu ako chirurgická oceľ.

Hodinky Fenix 8 sú nielen bezpečné aj v tých najhorších podmienkach, ale prinášajú vám aj trochu bezpečnosti vďaka zabudovanej LED baterke, ktorú nájdete v hornej časti hodiniek pri remienku. Jednoducho ju aktivujete dvojitým kliknutím na ľavé horné tlačidlo a môžete si vybrať zo štyroch intenzít bielej alebo jednej intenzity červenej farby.

Vôbec po prvýkrát máme pri hodinkách Fenix na výber z dvoch typov displeja

U Garminu bolo vždy takou klasikou, že displej sa zväčšuje rovnako ako priemer puzdra, ale tentoraz to tak nie je. Stredný variant (47 mm) má totiž rovnako veľký displej ako ten najväčší (51 mm). Ak to vezmeme postupne, najmenší variant (43 mm) narástol z 1,2" na 1,3" a stredný a najväčší variant získali identický 1,4" displej.

Veľkosť displeja bola dosť veľkým dôvodom, prečo siahnuť po variante X, ale teraz má stredný variant pekne zakomponovaný displej od okraja k okraju a to z neho tak trochu robí kandidáta na najobľúbenejší veľkostný variant. A verte mi, že variant X je obľúbený už roky.

Čo však môže ešte trochu rozvíriť vody, je fakt, že väčšina variantov modelu Fenix 8 je vybavená displejom AMOLED. Veď športovci si už roky pochvaľujú transflektívny LCD displej, ktorý nikdy nezhasína a na svoje osvetlenie využíva slnečné lúče, a teraz sa karty mierne otáčajú.

V praxi to znamená, že ak chcete displej AMOLED, môžete si vrelo vybrať zo všetkých veľkostných možností. Ak by ste chceli transflektívny LCD displej na modeli Fenix 8S, máte smolu, pretože takáto možnosť neexistuje. Naopak, stredný a najväčší variant majú po dva kusy - čierny a strieborný variant so žltým remienkom, pričom oba majú transflektívny LCD displej s možnosťou solárneho nabíjania cez sklo Power Sapphire.

Je AMOLED skutočne tou správnou cestou?

Keby ste sa ma spýtali pred dvoma rokmi, určite by som povedal nie. Ale časy (a aj ja) sa menia a teraz môžem s čistým srdcom povedať, že je to správna cesta.

Asi najsilnejším argumentom je, že to jednoducho vyzerá dobre a moderne. Sýte a kontrastné farby umožnili spoločnosti Garmin vytvoriť nielen zaujímavé ciferníky, ale aj celé užívateľské prostredie, ktoré je zároveň o dosť svižnejšie ako všetky predchádzajúce varianty.

Displej AMOLED je oveľa čitateľnejší, čím sa rad Fenix otvára aj užívateľom, ktorí nemajú vyslovene ostrý zrak. Okrem toho sú mapy, animované cvičenia a prakticky všetko oveľa lepšie zobrazené.

Posledným bodom je rozšírenie cieľovej skupiny. Čo narobíme, Garmin musí konkurovať ostatným hráčom na trhu, ktorí čoraz urputnejšie siahajú po displejoch AMOLED alebo nikdy nevyrobili inteligentné hodinky s inou technológiou zobrazovania. Koniec koncov, je 21. storočie a ľudia chcú atraktívne veci, krásne používateľské prostredie a svižnosť. Spoločnosť Garmin navyše oslovila obe skupiny tým, že vyrába aj varianty s pôvodným LCD displejom.

Väčšina užívateľov odmieta displej AMOLED, pretože im nevadí jeho stmavnutie alebo si nechcú zbytočne prehadzovať ruku. Priznám sa, že niektoré inteligentné hodinky (Garmin nevynímajúc) vyžadovali niekoľko šermovacích výpadov, kým sa ich displej rozsvietil, a tak trochu ste pri behu vyzerali, akoby ste trpeli Tourettovým syndrómom, ale môžem vás ubezpečiť, že v prípade Fenix 8 gesto funguje skvele a hodinky sa rozsvietia okamžite. Druhým argumentom je, že máte možnosť nastaviť si funkciu Always-On, pri ktorej displej vôbec nezhasne, iba zhasne. Pri športových aktivitách je predvolené nastavenie Always-on.

Užívateľské rozhranie hodiniek Fenix 8 dosť možno robí hodinky tým, čím sú

Nečakal by som, že to niekedy poviem, ale väčšinu času boli Fenixy definované výdržou batérie alebo výbavou senzorov, ale teraz mám pocit, že je to skôr užívateľské rozhranie a spomínaný displej.

Fenix 8 má teraz oveľa zaujímavejšie ciferníky.

Všetko je teraz tak pekne rozložené. Widget "Zdravie" sme poznali už z minulosti, ale teraz je tu aj widget "Tréning" a v oboch nájdete všetko dôležité o svojom zdraví, tréningoch a nie ste nútení prechádzať celé hodinky.

Novinkou je aj to, že spoločnosť Garmin konečne využila horný rámček, takže stačí potiahnuť prstom smerom nadol a uvidíte všetky svoje oznámenia.

Malá škoda je, že mriežka teraz obmedzuje pohyb po widgetoch, pretože po dosiahnutí posledného widgetu a posunutí sa nadol ste sa vrátili na hlavnú stránku. Teraz vás hodinky nepustia a musíte sa buď vrátiť pomocou tlačidla BACK, vrátiť sa nahor, alebo potiahnuť prstom doprava po obrazovke.

Garmin už nejaký čas narážal na to, že veľmi umne nerozdelil športové aktivity a aplikácie. Začali na tom pracovať v rade Forerunner a ich práca sa naplnila pri tomto modeli. Po stlačení pravého horného tlačidla sa teda nezobrazí mix športových aktivít a aplikácií, ale len aplikácie, ktoré priamo nesúvisia so športom, a samostatné tlačidlo "Aktivity", ktoré (kto by to bol čakal) otvorí zoznam športových aktivít.

Celé užívateľské rozhranie je pekné, má niekoľko animácií, pekné farby, funguje svižne a hlavne je prehľadné.

Senzorová výbava sa rozrástla o hĺbkomer

Pri Garmine má každý vždy tendenciu očakávať posun, najmä čo sa týka snímača tepovej frekvencie a GPS prijímača. Úprimne povedané, oba snímače (a najmä GPS) už Garmin nemá veľmi kam posúvať, takže chápem, že v tomto smere toho veľa urobiť nemohol. Teraz môžeme dúfať, že čoskoro certifikujú meranie EKG pre Slovenskú republiku, pretože Fenix 8 je vybavený Elevate 5, ktorý je na EKG pripravený a čaká len na schválenie.

Keby sme to mali ísť menovite, tak vo Fenix ​​8 nájdete - akcelerometer, barometer, gyroskop, kompas, teplomer, snímač srdcového tepu, pulzný oxymeter, GPS prijímač a teraz aj hĺbkomer.

Čo sa týka presnosti snímača tepovej frekvencie, tu je porovnanie s naozaj presným Polar Verity Sense.

Modrá – Polar Verity Sense, červená – Garmin Fenix 8

Modrá - Polar Verity Sense, fialová - Garmin Fenix 8

Výdrž batérie v režime inteligentných hodiniek môže dosiahnuť až 38 dní

Výdrž batérie je niečo, čo môže byť ovplyvnené vaším používaním, nastaveniami hodiniek atď, ale tu máte potenciálnu výdrž batérie hodiniek Fenix 8. Pri displeji AMOLED sú vždy dve čísla - prvé je pri aktívnom geste (displej sa vypne) a druhé je pri aktívnom nastavení Always-On (displej sa nevypne). Pri LCD displeji prvé číslo znamená výdrž bez solárneho nabíjania a druhé s maximálnym solárnym nabíjaním a bez aktívneho GPS musia byť hodinky vystavené 50 000 luxom aspoň 3 hodiny. S aktívnym GPS musia byť hodinky vystavené tejto intenzite po celý čas.

AMOLED LCD (solárny)
43 mm 47 mm 51 mm 47 mm 51 mm
Inteligentné hodinky 10 / 4 d 16 / 7 d 29 / 13 d 21 / 29 d 29 / 38 d
Úsporný režim 15 d 23 d 41 d 34 / 60 d 48 / 120 d
Všetky sat. systémy 23 / 18 h 38 / 30 h 68 / 54 h 48 / 60 h 68 / 95 h
Všetky sat. systémy + multifr. 21 / 16 h 35 / 28 h 62 / 49 h 37 / 44 h 52 / 66 h
Všetky sat. systémy + hudba 6 / 6 h 10 / 10 h 18 / 18 h 13 / 13 h 18 / 18 h
Len GPS 28 / 22 h 47 / 37 h 84 / 65 h 67 / 95 h 95 / 157 h
Maximálny úsporný režim GPS 49 h 81 h 145 h 110 / 213 h 154 / 432 h
Expedičný režim 10 d 17 d 31 d 34 / 61 d 50 / 134 d

Úplne úprimne, keď sa pozriem na výdrž batérie variantu s LCD displejom a vidím krásnych 97 hodín, nemôžem inak ako žasnúť. Celkovo sú výdrže veľmi perspektívne a snáď všetky varianty vydržia sebedelší závod.

Okrem EKG a krvného tlaku sleduje Fenix 8 takmer všetko od životného štýlu

Pokiaľ ide o životný štýl, Fenix 8 neurobil žiadne drastické pokroky, ale to neznamená, že by toho vedel málo.

Zo základných údajov môžete určite očakávať tepovú frekvenciu (každú sekundu), stres, počet krokov, vystúpaných poschodí a aktívne alebo pasívne spálené kalórie.

Pomerne populárnou metrikou je Body Battery, ktorá na stupnici od 0 do 100 vyjadruje nabitie vášho tela.

Čo sa týka spánku, Garmin Fenix 8 meria všetky fázy spánku, hodnotí váš spánok na stupnici od 0 do 100 a dokonca obsahuje aj spánkového poradcu, ktorý vyhodnocuje, koľko spánku potrebujete. Ak ste teda deň predtým absolvovali náročný tréning, už teraz vám odporučí dlhší spánok. Prípadne sa môžete "dospať" zdriemnutím. :)

Mojou obľúbenou funkciou je nočné sledovanie variability srdcovej frekvencie (VST). Máte k dispozícii graf vývoja VST počas celého spánku vrátane najvyššej, najnižšej a priemernej hodnoty. Ak sa chcete s VST zoznámiť podrobnejšie, odporúčam článok nižšie.

Meranie stresu a variability srdcového tepu smart hodinkami
19.3.2024 - Dominik Hok
Meranie stresu a variability srdcového tepu smart hodinkami

Význam VST umocňuje skutočnosť, že ide o jednu z funkcií, ktorú v priebehu posledného roka postupne implementovali takmer všetci výrobcovia inteligentných hodiniek.

Športové aktivity vedené potápačmi

Pri vyhodnocovaní športovej aktivity sa dozviete všetky podstatné informácie o čase, tempe, tepovej frekvencii, prevýšení atď. Toto všetko máte spriemerované, doplnené grafmi a získate aj analýzu tréningovej záťaže, odhad VO2 Max, čas regenerácie a tiež údaje o stave vášho tréningu, ktoré vychádzajú zo správneho rozdelenia tréningových zón.

VŠETKO NA TÉMU: Stav tréningu v hodinkách Garmin
2.8.2021 - Matěj Urbaczka
VŠETKO NA TÉMU: Stav tréningu v hodinkách Garmin

Čo je VO2 max?
30.10.2019 - Agáta Vřeská
Čo je VO2 max?

Vždy, keď recenzujem hodinky Garmin, nemôžem nespomenúť funkciu "Tréningová pripravenosť", ktorá zohľadňuje vašu predchádzajúcu aktivitu, históriu záťaže, nočnú variabilitu srdcovej frekvencie, spánok, čas regenerácie a zo všetkých týchto premenných vytvorí číslo na stupnici od 0 do 100, ktoré predstavuje vašu schopnosť trénovať v daný deň.

Ak by som mal vyzdvihnúť ešte jednu vec, tak je to určite meranie dynamiky behu bez akéhokoľvek príslušenstva. Ak teda beháte, máte k dispozícii aj údaje "zo zápästia" o vertikálnej oscilácii, pomere alebo čase kontaktu so zemou.

VŠETKO NA TÉMU: Dynamika behu (vertikálna oscilácia, kadencia, DKZ ai.)
19.8.2022 - Dominik Hok
VŠETKO NA TÉMU: Dynamika behu (vertikálna oscilácia, kadencia, DKZ ai.)

Garmin si získal priazeň používateľov aj pomerne nedávnymi funkciami, ktoré vyhodnocujú vaše skóre behu do kopca alebo skóre vytrvalosti.

Skóre vytrvalosti – Ako čítať túto hodnotu?
28.5.2024 - Matěj Urbaczka
Skóre vytrvalosti – Ako čítať túto hodnotu?

Skóre behu do kopca – Čo znamená táto hodnota?
29.5.2024 - Matěj Urbaczka
Skóre behu do kopca – Čo znamená táto hodnota?

Ak vás zaujímajú všetky tréningové alebo pretekárske funkcie, ktoré má Garmin, určite si prezrite články nižšie.

Smart hodinky Garmin – Najlepšie športové funkcie
21.9.2023 - Dominik Hok
Smart hodinky Garmin – Najlepšie športové funkcie

Smart hodinky Garmin – Najlepšie funkcie na bežecký závod
22.9.2023 - Dominik Hok
Smart hodinky Garmin – Najlepšie funkcie na bežecký závod

Garmin Fenix 8 bol tiež rozšírený o množstvo potápačských funkcií, v rámci ktorých zaznamenávate jednotlivé ponory (dĺžka, hĺbka atď.) do aplikácie Garmin Dive. Pri sérii Descent Garmin ušetril na pokročilých režimoch technického potápania a vyššej odolnosti voči vode, ale inak ôsma generácia Fenixov väčšinu z toho zvládne.

Čo ma stále baví, sú pokročilé silové tréningy, ktoré nie sú určené iba pre "korbičov", ale na všeobecné posilňovanie a prevenciu zranení pri špecifických športoch, ako je atletika atď. Čo narobíme, všetci radi beháme, ale venovať sa regenerácii a posilňovaniu je niekedy ťažšie.

Fenixy s telefonovaním? Akože haló?

Skôr než sa pustíme do žhavých noviniek, zhrňme si v rýchlosti základy.

Hodinky Garmin Fenix 8 dokážu zobraziť všetky oznámenia z telefónu a užívatelia systému Android môžu využívať aj prednastavené odpovede. V skutočnosti, ako je u Fenixov štandardom, majú všetky modely hudobný prehrávač s podporou streamovacích služieb (musíte však mať prémiový účet) a možnosť bezkontaktných platieb.

A teraz to najdôležitejšie. Áno, Garmin Fenix 8 má zabudovaný reproduktor aj mikrofón, takže môžete prijímať hovory v blízkosti telefónu. Ale nielen to, Garminy majú aj dva typy hlasových asistentov - jeden sa stará o obsluhu hodiniek (môžete pomocou neho uložiť svoju polohu, spustiť aktivitu atď.) a druhý o obsluhu telefónu. Bohužiaľ, musím sklamať tých, ktorí neovládajú tak dobre angličtinu, pretože ani jedna z foriem asistenta neovláda slovenčinu.

Čo považujem za praktické, je to, že Fenix 8 má hlasové poznámky. Niekedy vás jednoducho niečo napadne a najrýchlejšia možnosť je nadiktovať to.

Garmin sa v oblasti komunikácie už niekoľko rokov trápi, pretože okrem prednastavených odpovedí pre používateľov Androidu sa s tým nedá nič robiť. Tak trochu to rieši vlastnou aplikáciou Garmin Messenger, kde stačí, aby mali obe strany nainštalovanú aplikáciu a môžete komunikovať priamo z hodiniek.

Novinka v mapách - dynamické smerovanie

Garmin už roky láka množstvo používateľov na svoje naozaj podrobné mapy. Priamo v hodinkách máte predinštalovanú celú Európu (základ TopoActive), ale pridať si môžete takmer každý kút sveta.

Každopádne Garmin priniesol do plánovania trasy dve nové funkcie. Prvou je dynamické plánovanie trasy, pri ktorom hodinkám poviete, ako dlho chcete trénovať, a hodinky vás včas navedú späť, aj keď sa náhodou od trasy odchýlite.

Osobne sa mi skôr páči funkcia Garmin Share, ktorá teraz umožňuje poslať inému užívateľovi trasu, bod trasy alebo tréning. Určite poznáte ten pocit, keď stojíte na úpätí kopca a kamarát sa vás opýta: "Čo dnes bežíme?". Garmin Share vás zachráni pred vyčerpávajúcou odpoveďou.

Na funkciách ClimbPro a PacePro sa v podstate nič nezmenilo, ale Garmin Fenix 8 má niekoľko skvelých funkcií, takže určite zvážte pozretie videa nižšie.

Aký je rozdiel medzi modelom Fenix 8 a Fenix E?

Nebudem to zbytočne rozpitvávať, pretože Fenix E môžete považovať buď za osekaný Fenix 8, alebo za Fenix 7 (47 mm) po facelifte. Fenix E má:

  • o 0,5 mm hrubšie puzdro
  • o 0,1" (1,3") menší displej AMOLED
  • starý snímač Elevate Gen 4 (ktorý nemá prípravu EKG)

A nemá:

  • mikrofón a reproduktor (nemôžete telefonovať)
  • funkcie potápania ako Fenix 8
  • vodeodolnějšie tlačidlá
  • LED svietidlo

Keby sa ma niekto opýtal, či je tento model skutočne zaujímavý, nevedel by som, čo odpovedať. Pretože som ho ešte nemal v rukách a príde mi výhodnejšie kúpiť si PRO verzie pôvodného Fenix alebo Epix ako platiť za Fenix E.

Čo je Garmin Fenix 8 v kocke?

Nasledujúce vety nevyplývajú len z nejakej zaujatosti voči Garminu (aj keď to možno robím podvedome) – Garmin Fenix 8 je skvelý. Garmin sa raz rozhodol nepridávať lifestylové alebo športové funkcie, ale zameral sa na svoje slabé stránky a vznikol Fenix, ktorý dokáže konkurovať aj Apple a Samsungu. Novému Fenixu totiž veľmi pristane AMOLED displej v kombinácii s nielen pekným, ale aj veľmi svižným užívateľským rozhraním. Zároveň bola ôsma generácia obohatená o telefonovanie a hlasového asistenta.

Tieto drobnosti tvoria veľmi šikovný celok a dovolím si tvrdiť, že Fenix 8 rozhodne ašpiruje na titul najúspešnejšieho Fenixu. Súhlasíte s tým?

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

xxxpred 630 dňami, reagovať
Ja chcem hlavne Qi bezdrôtové nabíjanie
Martinpred 144 dňami, reagovať
Čakal som e-sim aby som nemusel nosiť so sebou telefón. Okrem telefonovania vidim potenciál hlavne v lifetracku
Ondrej Strečkopred 142 dňami
Telefón budeš nosit so sebou stále, lebo ten ti slúži okrem telefonovania aj ako foťák ;). Esim je v týchto hodinkách zbytočná a zbytočne by skrátila životnosť batérie
Martinpred 142 dňami, reagovať
Už dlho nefotím a pri fenixe 8 by som oželel tu skrátenú výdrž batérie.
Mirecpred 141 dňami, reagovať
Som rád, že nemajú pre mňa zbytočnú vec ako je e-sim. Už mikrofón a reproduktor je zbytočnosť ! A inak dizajn čistý luxus :).
Jaropred 136 dňami, reagovať
Boze, to je zas recenzia...plno kecov o farbe remienkov... Co to preboha znamena ze " Puzdro sa tradične uzatvára sendvičovým spôsobom, pričom plastové puzdro je uzavreté kovovou lunetou a dierkou" ???? a ako som bez tohoto mohol doteraz zit ??? - "zvýraznili sa ikonické predné hrany po obvode displeja, zapracovalo sa na ostrejšom brúsení nožiek" Nemozete napisat normalnu recenziu bez klikbajtovych kecov ? Usetrili by ste si tak 50% a viac textu... ...bud je to mizerny preklad z cz alebo tu niekto nevie slovensky...teda vlastne asi oboje bude spravne.
Matěj Urbaczkapred 136 dňami
Zdravím, Jaro. Sto lidí, sto chutí. Každého zajímá něco jiného, a tak v recenzi musí být obsáhlé vše a ne jen výčet senzorů a přesnost. Patří k tomu i design a další věci.:-) Takže Vás může zajímat něco jiného, než kohokoli ostatního.
jaropred 136 dňami, reagovať
OK. a co teda znamena " Puzdro sa tradične uzatvára sendvičovým spôsobom, pričom plastové puzdro je uzavreté kovovou lunetou a dierkou". Mam to chapat tak ze FENIX 8 su plastove ako FR ? co to je ta dierka ? je tam daka dierka kvoli dakemu senzoru ? vdaka za info. J.
Matěj Urbaczkapred 135 dňami
Slovo bylo špatně přeloženo z češtiny. Hodinky mají kovou lunetu a dýnko, která je z titanu a říká se tomu tzv. sendvičová konstrukce, protože je kov - polymer - kov.
Lukaspred 54 dňami, reagovať
Ľudia kúpil som FENIX 8 51 Solar a ja neviem či sa to zda iba mne ale na testoch aj obrázkoch vyzerá displej super aj krasne farby a na tých mojich tie farby a neostrosť vyzerá ako keby to boli hodinky z dráčika. Nechápem tomu.
Patrikpred 54 dňami, reagovať
Fenix 8 Solar majú MIP displej. Asi si chcel AMOLED ;-)
Lukaspred 53 dňami, reagovať
Asi áno ????. Toto sú moje prvé hodinky od Garmin. Spravil som chybu? Nemal som zobrať radšej Amoled? Mňa ohúril ten solar a toto som si vôbec neuvedomil.
ani niepred 47 dňami
Podla mna si chybu nespravil, ja mam Fenix 5 a buduci rok spravim upgrade na 8 s tym ze MIP display je pre mna volba cislo 1.

Hodinky zmienené v článku

Novinka Október
Rozbalené, zľava 3%
988,43 € skladom
Zobraziť ďalší