» Blog » Garmin

SÚBOJ: Garmin Fenix 8 vs. Amazfit T-Rex 3

Tagy: Súboj | Amazfit | Garmin | Inteligentné

Matěj Urbaczka | 17.1.2025 | 15 MIN

Garmin Fenix 8 a Amazfit T-Rex 3 sú pravdepodobne najžiadanejšie outdoorové hodinky na trhu. Cenový rozdiel medzi nimi je obrovský, ale veľa ľudí ich porovnáva. Rozhodol som sa ich teda porovnať aj ja.

Ak by som mal niečo označiť za definíciu outdoorových hodiniek, bol by to Garmin a rad Fenix. Koniec koncov, je tu s nami už 12 rokov. Úprimne, Amazfit ešte ani nebol na trhu a Garmin už predával rad Fenix. Takže Garmin má jednoznačne navrch, pokiaľ ide o meno a skúsenosti.

Recenzia Amazfit T-Rex 3 - Dinosaurus, ktorý na trhu nevymrie
2.10.2024 - Dominik Hok
Recenzia Amazfit T-Rex 3 - Dinosaurus, ktorý na trhu nevymrie

Garmin Fenix 8 recenzia - Daddy
27.8.2024 - Dominik Hok
Garmin Fenix 8 recenzia - Daddy's Home

Na druhej strane, Amazfit sa profiloval ako čínsky výrobca, ktorý do hodiniek dáva všeličo a nikdy za to nepýtal obzvlášť veľké peniaze – a táto ideológia sprevádzala Amazfit T-Rex po celý čas. Takže v hodinkách pravdepodobne nájdete všetko, čo potrebujete (aspoň do určitej miery), a nebudete na ne musieť šetriť (alebo darovať orgány). Samozrejme, s hodinkami Amazfit prišlo aj zvýšenie ceny, ale...

Každopádne prejdime k aktuálne porovnávaným modelom. Pretože na papieri majú hodinky veľa funkcií, ktoré sa na prvý pohľad zdajú rovnaké. Pokúsim sa všetky tieto funkcie opísať a povieme si, ako fungujú a aké sú medzi značkami rozdiely. Ste pripravení? Ideme na to!

Design – Podplukovník a generál

Design hodiniek budete buď milovať, alebo nenávidieť. A na oboch nami testovaných kusoch si ho zamilujete. Začnem hodinkami Amazfit.

Ten by som nazval podplukovníkom. Prvý pocit je skvelý, pretože hodinky majú oceľovú lunetu, sú primerane robustné a primerane vysoké a spracovanie je na vysokej úrovni. Silikónový remienok je na začiatku pevný, ale máte možnosť nasadiť nožičky, na ktoré potom môžete nasadiť akýkoľvek neoriginálny remienok. Nožičky sú súčasťou balenia, čo je príjemné. Remienok sa príjemne drží na ruke a aj keď máte menšiu ruku, nič vám neprekáža. Trochu ma sklamala plastová pracka, ktorá si naozaj zaslúžila kovovú, ale čo už.

298,00 € skladom

Čo sa mi na puzdre páči, sú vygravírované hory na boku puzdra a osemhranná oceľová luneta. To sú dve veci, ktoré sú pre moje oko vyslovene príjemné. Celkovo by som dizajnu dal 7 z 10. Remeselné spracovanie je dobré, ale pracka remienka, oceľ na lunete (mohli použiť titán) a tlačidlá, ktoré majú asi pikometer vôľu (akože naozaj málo, takže si to ani nevšimnete), mi trochu uberajú na kvalite.

Na druhej strane Fenix by som označil za univerzál. Titánový lunetový ciferník, mimoriadne precízne spracovanie, výber z troch veľkostí puzdra (43, 47 a 51 mm) a celkom 16 variantov na predaj. Rýchla výmena remienkov bez nutnosti predchádzajúceho zásahu do hodiniek. Garmin to za tie roky naozaj zvládol a dizajn hodiniek je úžasný. Za mňa 9 z 10.

Ak ich porovnám medzi sebou a pozriem sa na obe zápästia súčasne, je vidieť, že spracovanie Garminu je naozaj na inej úrovni a všetko je akosi viac zakomponované. Paradoxom je, že na Garmine nosím veľkosť puzdra 51 mm a T-Rex 3 by mal mať 47 mm. Ale keďže T-Rex 3 má veľmi vystúpený ochranný kryt barometra, hodinky sú na ruke opticky rovnako veľké.

Hmotnostne sú si hodinky tiež podobné. Hodinky Fenix 8 strednej generácie majú rovnakú hmotnosť 73 g ako T-Rex 3. Na túto hmotnosť sa dostanem aj pri najväčších Fenixoch vďaka nylonovému remienku.

Posledným dizajnovým bodom u Garminu je predná strana so zabudovanou baterkou, ktorá je priam božská. Táto funkcia je vysoko návyková a začnete ju používať hneď, ako dostanete hodinky do rúk. Garmin ju má zabudovanú vo všetkých veľkostiach puzdier. Amazfit má tiež baterku, ale bohužiaľ len nad displejom.

Hoci za dizajn väčšinou body neudeľujem, tu by som ich udelil hodinkám Fenix 8. Hodinky sú lepšie spracované a hlavne ponúkajú viac veľkostí puzdier a veľa variantov. Fenix 8 si môžete kúpiť v 16 variantoch, zatiaľ čo T-Rex 3 sa dodáva len v dvoch.

Odolnosť, vodotesnosť a potápanie

Začnem odolnosťou hodiniek, kde musím oba modely vyslovene pochváliť. Povedal by som, že zničiť tieto modely pri bežnom používaní bude doslova nemožné. Oba modely zhodne spĺňajú vojenský štandard odolnosti MIL-STD-810G (alebo H), a to z nich robí v outdoorovom teréne skutočné delá. Pokiaľ ide o vojenský štandard, v súčasnosti máme v prevádzke dva – jeden z roku 2008 (G) a jeden z roku 2019 (H).

Vojenský štandard odolnosti (MIL-STD-810) pre inteligentné hodinky
5.9.2023 - Dominik Hok
Vojenský štandard odolnosti (MIL-STD-810) pre inteligentné hodinky

Bohužiaľ, ani jeden z výrobcov neuvádza, ktorú normu spĺňajú. Spoločnosť Garmin na svojej webovej stránke aspoň uvádza, že svoje hodinky testuje na teplotu, nárazuvzdornosť a odolnosť voči vode podľa tejto normy.

Samozrejme, pri oboch hodinkách nájdeme aj parameter vodotesnosti, ktorý je opäť rovnaký, a to 100 M. Výrobca potom pri týchto hodinkách uvádza reálnu hĺbku ponoru. V prípade Garminu by to malo byť až 40 metrov reálnej hĺbky a v prípade Amazfit dokonca 45 metrov.

Tu je pomerne zaujímavé, že Garmin tejto vodotesnosti prispôsobil aj puzdro a tlačidlá. Hodinky majú tzv. indukčné tlačidlá, čo znamená, že ich môžete stlačiť aj pod vodou a nespôsobí to hodinkám žiadne problémy. Na Amazfite to nie je uvedené, takže by som sa stláčaniu tlačidiel pod vodou vyhol.

Rozdiel je aj v samostatných funkciách pre potápanie. V hodinkách Amazfit si musíte vystačiť so základnými údajmi v podobe rýchlosti ponoru a výstupu, teploty vody a aktuálnej hĺbky ponoru. Žiadne ďalšie metriky pre potápanie vám neponúka.

Hodinky Garmin sú o niečo sofistikovanejšie a nájdete v nich množstvo funkcií pre bezpečné potápanie. Konkrétne tu nájdete 24 potápačských funkcií. Keďže nie som potápač, určite sa nebudem púšťať do veľkého zdôvodňovania tejto témy. Dôležité je len uvedomiť si, na čo si človek hodinky kupuje a či je v nich všetko, čo potrebuje.

Ak by som mal rozdeliť body, tak je to s odolnosťou na jednej strane. Oboje sú rovnako nerozbitné. Za vodotesnosť by mal bod získať Amazfit, ktorý Garmin prekonal o 5 metrov, a za potápačskú výbavu ide bod jednoznačne Garminu za množstvo potápačských funkcií oproti základu v T-Rex 3.

Displej – AMOLED vs. AMOLED vs. Transflektívny

V prípade displeja je to veľký boj. Ale skôr než sa pustíme do dojmov z používania, musíme si prejsť základné papierové fakty. Tie sú nasledovné:

Veľkosť displeja
Rozlíšenie
Fenix 8 Solar, 47 mm 1,3" 260 x 260 px
Fenix 8 Solar, 51 mm 1,4" 280 x 280 px
Fenix 8 AMOLED, 43 mm
1,3" 416 x 416 px
Fenix 8 AMOLED, 47 mm
1,4" 454 x 454 px
Fenix 8 AMOLED, 51 mm
1,4" 454 x 454 px
Amazfit T-Rex 3 1,5" 480 x 480 px

Z tabuľky ste teda pravdepodobne vyčítali jednu vec (a pozorní dokonca dve veci). Prvá vec je, že displej na Amazfit T-Rex 3 je o 0,1 palca väčší a má o 26 x 26 px viac. Druhá vec je, že Garmin Fenix 8 ponúka dva typy displeja – transflektívny a AMOLED. Ten transflexný však zatiaľ necháme spať, porovnať by sa mala rovnaká technológia.

Poslednou technickou zaujímavosťou je maximálne možné podsvietenie, a to 1000 nitov na Garmine a dokonca 2000 nitov na Amazfite. A aby som plynule prešiel k zážitku z používania, musím povedať, že Amazfit je o niečo lepšie čitateľný na priamom slnku. Ak ste nás však sledovali a videli ste zábery z Francúzska, konkrétne z hôr v okolí Chamonix, nemusíte sa obávať, že by vás Fenixy nechali v štichu.

Viditeľnosť je teda dobrá na oboch hodinkách. Oba displeje môžete nastaviť aj do režimu Always-on, v ktorom budú neustále svietiť. A rovnaké nastavenia môžete použiť aj pri športovej aktivite. Zaujímavosťou je, že Garmin tu už preddefinoval, že displej sa počas aktivity nevypína, a pri Amazfite ho musíte zapnúť a prečítať si, aký to bude mať vplyv na batériu.

Pri športových funkciách ešte chvíľu zostanem a popíšem dátové polia. Na hodinkách Fenix si môžete nastaviť až 8 dátových polí na obrazovke a na hodinkách T-Rex 3 si môžete nastaviť maximálne šesť polí. Čo je pri väčšom displeji celkom zaujímavé.

Veľký displej však skôr využijete, ak si chcete hodinky ozvláštniť napríklad krajšou tapetou. A myslím, že keď hovorím o 1,5" displeji, tak tapeta už je:-).

Celkovo nevidím v používaní displeja taký veľký rozdiel, aký by mal byť pri pohľade na technické parametre. Avšak, takže bod za veľkosť ide Amazfitu a bod za displej ide Garminu.

Používateľské prostredie – Jeden ako telefón a druhý takmer ako telefón

Hneď vám poviem, že tu sa body rozdeľovať nedajú. Buď vám vyhovuje jeden, alebo druhý. A ani jedno vám nemusí vyhovovať a jednoducho sa s ním naučíte pracovať a žiť.

Zariadenie Amazfit je vyrobené skôr ako telefón. To znamená, že v hornej časti nájdeme lištu rýchlej voľby pre baterku, budíky, nastavenia, režim spánku, režim nerušiť atď. V spodnej časti potom nájdeme widgety hodiniek, ktoré si môžeme prispôsobiť. Vľavo sú oznámenia a vpravo je celé menu hodiniek, kde sú všetky funkcie + nastavenia. Je to efektné, je to rýchle a hodinky sú tiež rýchle, takže na nič nečakáte.

Ak radi používate tlačidlá, T-Rex má celkovo štyri. Pravé horné slúži na potvrdenie alebo vstup do športových aktivít a pravé dolné slúži ako tlačidlo "späť" alebo vstup do hlavnej ponuky. Tlačidlá na druhej strane potom slúžia predovšetkým na posúvanie nahor a nadol. Na každom z týchto tlačidiel (okrem tlačidla späť) môžete tiež nastaviť ľubovoľnú skratku.

V prípade zariadenia Garmin je logika postavená trochu inak, kde v hornej lište nájdete oznámenia, v dolnej lište widgety a vľavo ani vpravo nič. Spoločnosť Garmin vsádza na to, že to, čo nemáte vo widgetoch, otvoríte po stlačení pravého horného tlačidla v aplikáciách alebo športových režimoch.

Všetko môžete ovládať aj pomocou tlačidiel, kde je to vlastne veľmi podobné ako v Amazfite. Lenže Garmin má päť tlačidiel. Pridáva ešte jedno, ktorým môžete ovládať podsvietenie, a dlhým stlačením sa dostanete na výber rýchlych nástrojov (podobne ako na hornej lište na Amazfite). Garmin má trochu vymakanejšie skratky, kde okrem podržania jedného tlačidla môžete podržať aj dve a vybrať na nich funkcie.

Úprimne povedané, viac som si zvykol na Garmin, ale Amazfit sa ovláda skvele a je neuveriteľne intuitívny.

Senzorová výbava je podobná, ale nie rovnaká

Vybavenie snímačmi sa zdá byť veľmi podobné. Akcelerometer, barometer, gyroskop, teplomer, kompas, pulzný oxymeter, snímač srdcového tepu a dvojpásmový GNSS. Spoločnosť Garmin pridáva k snímačom EKG a teplotu pokožky. Ak sú pre vás posledné dva senzory také dôležité, nechám to na vás.

Povedal by som, že na outdoorových hodinkách sú tri dôležité snímače – srdcová frekvencia, GPS a výškomer / barometer. A práve na tie sa zameriavam bližšie.

Najskôr prejdime k snímaču srdcovej frekvencie. Prvý test bol na Javorovom v Beskydách, kde som udržiaval konštantné tempo hore a cestou dole som poľavil (bolo klzko a mal som so sebou pomalšieho bežca). Môj hrudník to odrážal celkom presne. T-Rex 3 bol presný na ceste hore, ale cestou dole trochu vystrelil a v priemere nefungoval príliš dobre. Priemer z hrudníka bol 138,47 a priemer z T-Rex 3 bol 145,31 bpm.

Modrá – Amazfit T-Rex 3, fialová – Polar H10+

Modrá – Amazfit T-Rex 3, fialová – Polar H10+.

Snímač tepovej frekvencie Garmin sme už testovali na našom youtube kanáli, kde odporúčam pozrieť si test.

GPS je pre mňa asi najdôležitejší snímač a musím povedať, že presnosť pri Amazfite je skvelá. Amazfit išiel na všetky satelitné systémy + viacero pásiem a Garmin bol nastavený len na všetky satelitné systémy, ale aj tak. Presnosť je skvelá.

Žlutá – Fenix 8, černá – T-Rex 3

Žltá – Fenix 8, čierna – T-Rex 3.

Poslednou časťou bol barometrický výškomer, ktorý mi na Garmin Fenix 8 prišiel o niečo presnejší, ale opäť – nie o veľa. Mimochodom, obe zariadenia boli kalibrované pod kopcom. Netvrdím, že mapy.cz sú vždy stopercentne presné, ale výškové metre najvyššieho bodu a najnižšieho bodu sa zhodujú s Fenixmi. V hornej časti bol rozdiel vo výške 3 metre pri Garmine (8 metrov pri T-Rexe 3) a v dolnej časti 0,4 metra (18 metrov pri T-Rexe 3).

Fialová – Garmin Fenix 8, modrá – Amazfit T-Rex 3

Fialová – Garmin Fenix 8, modrá – Amazfit T-Rex 3.

Senzory u mňa vyhráva Garmin s o niečo presnejším meraním tepu, barometrom a väčšími číslami. T-Rex 3 sa však nemá za čo hanbiť, pretože dopadol skvele.

Výdrž batérie

Výdrž batérie je pre hodinky vždy tvrdým orieškom. Najprv sa však pozrime na tabuľku:

Garmin Fenix 8 AMOLED 42 mm
Garmin Fenix 8 AMOLED 47 mm Garmin Fenix 8 AMOLED 51 mm Amazfit T-Rex 3
V režime inteligentných hodiniek
11 dní (4 dni)
14 dní (6 dní)
29 dní (12 dní)
27 dní
Režim úspory energie
15 dní
22 dní
43 dní
Príjem signálu GPS
31 hodín (22 hodín)
46 hodín (33 hodín)
91 hodín (65 hodín)
114 hod.
Príjem všetkých satelitov
23 hodín (18 hodín)
35 hodín (26 hodín)
69 hodín (54 hodín)
Príjem všetkých satelitov (multifrekvencia)
14 hodín (11 hodín)
22 hodín (17 hodín)
43 hodín (34 hodín)
42 hod.
Príjem všetkých satelitov + hudba
7 h (7 h)
11 h (10 h)
22 hodín (19 hodín)
GPS (max. úsporný režim)
55 hod.
83 hod.
165 hod.
180 hod.
Expedičný režim 10 dní
18 dní
29 dní

Tabuľkovo to vyzerá na jasnú prevahu T-Rex 3, ale pri mojich meraniach nedosahovali ani polovicu deklarovanej výdrže. A to v režime smartwatch aj na GPS (došlo k chybnému výpočtu, nebežal som s nimi 50 hodín). T-Rex 3 má potom predvolené meranie tepu nastavené na 5 min, zatiaľ čo Garmin má každú sekundu.

Samozrejme, mal by som spomenúť, že ani Garmin nedosahuje výdrž batérie, ktorú by mal mať, ale dostáva sa o niečo vyššie ako spomínaný T-Rex 3. Garmin má výhodu aj v tom, že na svojej oficiálnej webovej stránke má tabuľku, v ktorej je uvedené, ako si hodinky nastaviť, koľko notifikácií a ďalších vecí môžete s hodinkami robiť, aby ste sa dostali na výdrž udávanú výrobcom.

Na papieri vyhráva Amazfit T-Rex 3, ale pri reálnej výdrži je Garmin niekde inde a ja mám hodinky nastavené rovnako. Takže bod získava Garmin.

Šport – To je o čo tu beží?

Začnem odľahčene so športovými funkciami a poviem, že na počet športových funkcií jednoznačne vyhráva Amazfit. Garmin bohužiaľ nemá Hula Hoop, hojdačku ani preťahovanie lanom...

Niektoré základné funkcie však obidvoje hodinky majú tiež. Cvičenie, beh, plávanie, bicyklovanie. Potom sa líšia meranými metrikami, nastavením cvičenia alebo aj možnosťou pripojenia príslušenstva. A práve v tom vidím jeden z veľkých rozdielov. Hoci na prvý pohľad to vyzerá, že T-Rex 3 má k dispozícii všetky merania a pripojenia, pri bližšom pohľade to tak celkom nie je.

Ale kvalitné základy, ktoré väčšinu ľudí zaujímajú, majú oba – odhad VO2 Max, čas zotavenia, kilometre, merače nadmorskej výšky atď...

Údaje sa však najlepšie prejavujú na výstupe aktivity z oboch zariadení.

Zepp – Amazfit T-Rex 3

Zepp – Amazfit T-Rex 3.

Na hodnotení od Amazfit sa mi celkovo páči dizajn a spracovanie aplikácie. Okrem tohto podrobného hodnotenia sú tu aj celkom solídne grafy.

Garmin Connect – Fenix 8

Garmin Connect – Fenix 8.

Hodnotenie od spoločnosti Garmin je o niečo podrobnejšie a možno aj prehľadnejšie, ale to už nechám na vás. Každému sa lepšie pracuje s niečím iným. Čo sa týka metrík, Garmin vyhráva.

Ak sa posunieme ďalej, veľa ľudí zaujíma prepojenie so službou Strava. To je možné pri oboch modeloch, čo je úžasné. Garmin potom pridáva možnosť zobrazenia živých úsekov, ak máte prémiovú verziu služby Strava. T-Rex 3 to už bohužiaľ neumožňuje.

Zostaneme pri pripojení. Veľa ľudí dnes používa aj externé snímače. Ak používate iba hrudný, pripojíte ho k obom. Garmin ponúka ANT+ aj Bluetooth a T-Rex 3 ponúka len Bluetooth. Ako som povedal, pre hrudný pás to stačí, ale niektoré staršie snímače fungujú len na ANT+, čo môže byť problém. Podobne je problémom aj to, že T-Rex 3 si nerozumie s radarom na bicykli, takže ak chcete T-Rex 3 používať na bicykli s radarom, musíte mať telefón na riadidlách spolu s hodinkami. T-Rex 3 tiež nie je kompatibilný s dnes veľmi rozšírenými e-bikmi.

Spoločnosť Garmin má trochu navrch aj v ďalších športových widgetoch, ktoré prispôsobuje pre športovcov, napríklad stav tréningu, výsledky vytrvalosti, výsledky behu do kopca a ďalšie. Áno, T-Rex 3 má aj fyzickú a psychickú pripravenosť, ako aj skóre PAI, ale Garmin ide v tejto problematike viac do hĺbky.

Ak som vynechal niečo, čo by ste ešte chceli vedieť o športových aktivitách, dajte mi vedieť v komentároch. Z textu je však jasné, že Garmin Fenix 8 jednoznačne vyhráva.

Mapy – Interaktívne vs. neinteraktívne

Pri mapách vidím dva hlavné rozdiely. Hoci má T-Rex 3 mapy na celkom solídnej úrovni, Garmin ich má o niečo podrobnejšie. Druhý rozdiel vidím v type mapových podkladov. Jeden má tzv. interaktívne mapové podklady a druhý má neinteraktívne mapové podklady. V prípade zariadenia Garmin môžete skutočne ťuknúť na ľubovoľné miesto na mape a hodinky vás budú navigovať na dané miesto. Tomu hovorím interaktívny mapový podklad. Neinteraktívny je vlastne len akýsi pomyselný veľký obraz máp, ktorý dopĺňa navigáciu po krivke.

Nemôžete teda navigovať priamo z hodiniek, ale musíte vytvoriť súbor gpx v telefóne alebo počítači a potom ho poslať do hodiniek prostredníctvom aplikácie. Okrem základnej navigácie Garmin navrch prihadzuje ďalšie navigačné funkcie: kruhovú jazdu, návrat na začiatok (nielen po rovnakej trase) a ďalšie.

Na obrázku jsou vyfoceny Garmin Fenix 8 s transflektivním displejem, ale i tak lze vidět rozdíl v podrobnosti.:-)

Na obrázku je Garmin Fenix 8 s transflektívnym displejom, ale aj tak je vidieť rozdiel v detailoch mapy:-).

Celkovo teda Garmin vyhráva, ale T-Rex 3 dávam určite veľké plus za rýchlosť pri posúvaní máp. Keďže číta asi menej údajov, je oveľa rýchlejší ako Garmin.

Zdravotné funkcie – Mierne nuácie, ale inak rovnaká paráda

Ak by sme mali hodnotiť zdravotné funkcie, v tomto zozname by sme nenašli veľký rozdiel. Najväčší rozdiel je potom v ich funkčnosti, pričom najvýraznejším rozdielom je frekvencia merania tepovej frekvencie, kde LED diódy na T-Rex 3 svietia maximálne 1 minútu (predvolené nastavenie je 5, musíte ho zmeniť v nastaveniach). Garmin potom meria nepretržite, čo je obrovská výhoda. Údaje sú komplexnejšie a prehľad o zdravotnom stave je samozrejme lepší.

Čo sa týka ostatných hodnôt, hodinky merajú podobné veci. Spánok, kalórie, kroky, stres, rýchlosť dýchania, minúty intenzívnej aktivity a ďalšie. Mnohých z vás zaujíma spánok a na ten sa teraz pozrieme. Celkom ma prekvapilo, že keď Garmin ukazoval horšie výsledky nočnej VST a spánku (ťažký tréning, alkohol...), T-Rex 3 veselo zbieral výsledky v oboch prípadoch. Ale akonáhle som zregeneroval a môj spánok mal zvýšiť kvalitu, na Garmine sa len zvýšil a T-Rex 3 zrazu hodnoty znížil.

Vyhodnocení spánku na Garmin Fenix 8

Vyhodnotenie spánku na zariadení Garmin Fenix 8.

Okrem týchto dvoch vecí sú však údaje v poriadku, a tak sú pre mňa obe hodinky dobré na sledovanie zdravotných ukazovateľov. V prípade hodiniek Amazfit T-Rex 3 by som možno odporučil vyskúšať inteligentný prsteň Amazfit Helio Ring, ktorý meria srdcovú frekvenciu počas dňa rovnako ako hodinky, ale v noci meria každú sekundu, čo môže poskytnúť presnejšie údaje.

Za mňa bod získava Garmin za sekundové meranie a o niečo presnejšie metriky.

Chytré funkcie – Na jedného môžete hovoriť po slovensky

S inteligentnými funkciami je to zložité. Z jedného môžete volať, platiť a prehrávať Spotify a na druhom môžete hovoriť po slovensky a bude vám rozumieť a počúvať vaše slová. Garmin ponúka to prvé, Amazfit to druhé. Amazfit ma dosť prekvapil, ale funguje výborne.

A nie – to, že s Amazfitom môžete hovoriť, neznamená, že z neho môžete telefonovať. Majú mikrofón, ale nie reproduktor. Rovnako hlasový asistent funguje na hodinkách len offline, takže z nich môžete ovládať budíky, stopky na spustenie aktivity a podobne. Chýba však prepojenie s telefónom. Inak má však Amazfit solídnu výbavu, ktorej nechýba čip NFC (zatiaľ len mBank a Curve) a dokonca ani úložisko hudby (do úložiska musíte nahrať MP3) a ďalšie inteligentné funkcie.

Garmin má potom inteligentnú základňu postavenú na platbách, telefonovaní a streamovacích službách. Okrem toho však v Garmine nájdete aj dvoch hlasových asistentov (jedného offline ako pri Amazfite, druhého online – prepojenie s Bixby, Siri...).

Garmin má viac inteligentných funkcií, ale tak trochu to nechám na vás, či chcete hodinky nevyhnutne používať na platenie a podobne. Takže Garmin má zmysel, ale... :-)

Fenix 8 je lepší a prepracovanejší, to sa asi dalo čakať, ALE

Áno, po sčítaní bodov asi jasne vidíme, že vyhral Garmin Fenix 8. Má prepracovanejšie funkcie, dlhšiu výdrž batérie, meria tepovú frekvenciu každú sekundu, má viac športových metrík a takto by som mohol pokračovať. Ale v súčasnosti je aj o 700 drahší.

Z hľadiska inteligencie, odolnosti, výdrže a celkových funkcií nemá T-Rex 3 vo svojej cenovej kategórii konkurenciu. Ale porovnávať ho s Fenixom 8, čo robí veľa ľudí, asi nemá veľký význam. Cenový rozdiel je tu obrovský a za tú cenu dostanete aj kvalitu a množstvo funkcií navyše. Samozrejme, nájde sa skupina ľudí, ktorí so mnou nebudú súhlasiť, ale tých určite chápem a budem rád, ak mi svoj názor napíšete do komentárov. :-)

Takže – T-Rex 3 alebo Fenix 8?

Zdroj fotografií: freepik.com, Hodinky 365

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Hodinky zmienené v článku

Novinka Október
Rozbalené, zľava 3%
988,43 € skladom
Zobraziť ďalší