Pánske klasickéPánske
Dámske klasickéDámske
Inteligentné hodinkySmart
Značky
Ostatné
Tovar je dlhodobo nedostupný.
Naposledy dostupné 13.5.2023. Pokiaľ chcete byť o obnovení predaja tohto tovaru informovaný, potom nám na seba zanechajte email:
Na prvý pohľad by si netrénované oko mohlo tento model pomýliť s ikonou z roku 2010, modelom GA-100. A niet divu, pretože oba modely majú rovnakú konštrukciu. Na druhý pohľad však zistíme, že rozdiel je v číselníku. Keďže retro je momentálne v móde, ciferník modelu GA-140 nás vracia do 90. rokov. Motív ciferníka má pripomínať prenosný magnetofón alebo "kazetový magnetofón", ktorý bol súčasťou takmer každej domácnosti.
Márne by ste hľadali rozdiel vo funkciách. Okrem základných špecifík hodiniek G-Shock, ako je zvýšená odolnosť proti nárazom alebo 200M vodotesnosť, sú tu aj oveľa menej bežné funkcie. Začíname stopkami. Hoci sú nimi vybavené všetky hodinky G-Shock, stopky s presnosťou 1/1000 sekundy nenájdete na žiadnych iných hodinkách. Môžeme pokračovať zobrazením priemernej rýchlosti alebo tachymetrom. A tiež je tu zvýšená odolnosť voči magnetizmu.
Čo to znamená? Magnetické pole je vždy na nás, je to sila, na ktorej záleží. Hodinky GA-140 spĺňajú normu ISO764, ktorá zaručuje, že hodinky budú normálne fungovať, aj keď budú vystavené magnetickému poľu 4800 A/m (60 Gaussov). Hodinky, ktoré nespĺňajú túto normu ISO, vo všeobecnosti odolávajú magnetizmu približne 20 Gaussov. Pre predstavu, bežný magnet, ktorý máme pravdepodobne všetci doma na chladničke, má silu približne 50 Gaussov. Sila magnetizmu však s rastúcou vzdialenosťou rýchlo klesá, takže sa nemusíte báť, že by ste boli zmagnetizovaní, keď prejdete okolo chladničky plnej magnetov aj s bežnými hodinkami. Aj keď na tieto hodinky G-Shock priamo umiestnite bežný magnet na chladničku, ručičky sa len zastavia a po odstránení magnetu ich budete musieť nanajvýš kalibrovať pomocou digitálneho času.
Mechanické hodinky, ktoré obsahujú veľa kovových komponentov, sú najviac ohrozené magnetizmom. Samozrejme, veľmi silný magnetizmus môže poškodiť aj súčiastky elektronického mechanizmu, ale v bežných domácich podmienkach sa toho netreba obávať. Vo všeobecnosti by sme nemali brať hodinky príliš blízko k zariadeniam, ktoré vyžarujú silné magnetické pole. Patria sem reproduktory alebo napríklad magnetická rezonancia.